Faworyci z Opola lepsi od BUDMAX-STAL Polonii.

Zwycięstwem Bedmet OK Kolejarza Opole 53:37 zakończył się niedzielny mecz rewanżowy pomiędzy opolanami a BUDMAX-STAL Polonią Piła. Gościom, którzy stawiani byli w roli faworyta tego meczu zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Polonia po swojej stronie miała dwa mocne i szalenie ambitne ogniwa.

Artur Mroczka i Marcin Jędrzejewski, bo o nich mowa wspólnie uzbierali dla Polonii 26 punktów. To właśnie ta dwójka rozpoczynając mecz od podwójnego zwycięstwa dała nadzieje kibicom przy Bydgoskiej. Goście szybko odpowiedzieli i zaczęli drużynowo wygrywać kolejne biegi. W ekipie gości nie do zatrzymania był Adrian Cyfer, który na swoim koncie zapisał czternaście punktów z bonusem. Świetnie radził sobie również Oskar Polis oraz Jacob Thorssell. Szwed na biegowe zwycięstwo musiał jednak poczekać do wyścigu czternastego. Wcześniej na drodze do wygranej stawał Artur Mroczka, który trójkę wyrwał Thorssellowi nawet na ostatnich metrach.

Ambitnie i z poświęceniem jechał Marcin Jędrzejewski. Marcin dwa razy upadał, w jednym z upadków mocno ucierpiała stopa zawodnika. Mimo to, z grymasem bólu na twarzy, wyjeżdżał do kolejnych biegów i dokładał punkty dla Polonii.

Budmax-Stal Polonia Piła – 37
9.
 Artur Mroczka – 15+1 (2*,3,2,3,2,3)
10. Tomasz Orwat – 3 (2,1,0,0,0,-)
11. Marcin Jędrzejewski – 11+1 (3,w,2*,3,2,1)
12. Lukas Fienhage – 1 (0,1,-,-)
13. Lars Skupień – 3 (1,w,1,1,-)
14. Ben Ernst – 0 (0,0,-)
15. Mateusz Panicz – 4 (2,1,0,1,u)

Bedmet OK Kolejarz Opole – 53
1.
 Oskar Polis – 13 (1,3,3,3,1,2)
2. Karol Baran – 6+1 (0,3,2*,1,w,-)
3. Zastępstwo zawodnika
4. Adrian Cyfer – 14+1 (3,2*,3,3,3,-)
5. Jacob Thorssell – 12+3 (2*,2,2*,1,2*,3)
6. Jakub Krawczyk – 4 (3,1,0,w)
7. Petr Chlupac – 4 (1,0,2,1)

Powiedzieli po meczu:

Waldemar Cisoń (trener BUDMAX-STAL Polonii Piła): Mamy skład taki jaki mamy, z nikogo więcej nie mogliśmy skorzystać. Ci zawodnicy, którzy jechali, bardzo się starali. Trzeba jednak podkreślić, że Lars Skupień wyjechał dziś pierwszy raz po kontuzji, tą kontuzję odniósł dwa tygodnie temu. Podejrzewam, że nie jest on jeszcze w pełni sił i w pełni zdrowia. To chłopak ze Śląska, ma charakter do sportu, co można było zresztą dziś zobaczyć, bo walczył z ambicją do końca.

Adrian Cyfer (zawodnik Bedmet OK Kolejarza Opole):  Na pewno jesteśmy zadowoleni z tego meczu. Od początku jednak mówiłem, że przyjeżdżając tutaj do Piły nie możemy sobie pozwolić na rozluźnienie i lekceważenie, bo chłopaki tutaj jeżdżą na co dzień, znają ścieżki. Nikt z nas dawno tu nie jeździł. Każdy obserwował przed meczem ten tor, jak on się zachowuje. Ja z racji tego, że jeździłem tu trochę więcej podpowiadałem kolegom. Wyszło na nasze, bo już od pierwszej serii startów byliśmy dobrze spasowani. Geometria tego toru się nie zmieniła, a żeby nawierzchnia była inna, to trzeba byłoby ją chyba wymienić w całości. Patrząc po moich zapiskach to mniej więcej te ustawienia sprzed kilku lat tutaj pasowały. Kluczem do wygrywania biegów był też dzisiaj start i obieranie odpowiednio szybkich ścieżek.

Udostępnij

Więcej wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.