Oświadczenie klubu

Szanowni kibice i sympatycy sportu żużlowego w Pile.

Wczoraj tj. 15 maja BUDMAX-STAL Polonia Piła po niezwykle emocjonującym meczu wygrała swój pierwszy mecz ligowy w sezonie 2022. Jako klub jesteśmy z tego faktu niezmiernie szczęśliwi. Równie bardzo cieszy nas frekwencja na trybunach. Po raz kolejny Wy – kibice, pokazaliście, że możemy na Was liczyć.

Zwycięstwo z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz smakuje wyjątkowo, tym bardziej, że to goście prowadzili przez większość spotkania. W meczu z Kolejarzem nie wystąpił jednak nasz kapitan i lider – Tomas Jonasson. Wielu z Was zastanawia się nad przyczyną absencji, pojawiają się domysły i plotki, dlatego chcielibyśmy wyjaśnić i uspokoić.

Po nieudanych startach w meczach w lidze szwedzkiej, długiej analizie i próbach rozwiązania problemu, sztab szkoleniowy podjął decyzję o zastąpieniu Tomasa w niedzielnym meczu. Decyzja została przedstawiona zarządowi klubu i przez niego zaakceptowana. Jednocześnie zarząd zaproponował, że podejmie kroki, które mają na celu pomoc w przygotowaniu sprzętowym zawodnika oraz spasowaniu wszystkich jego elementów.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że zdajemy sobie sprawę z tego jak ważnym ogniwem drużyny jest Tomas Jonasson. Wiemy, jak wiele znaczy dla pilskich kibiców i pilskiej drużyny. Pozostajemy z Tomasem w stałym kontakcie i wspólnie robimy wszystko aby nasz kapitan jak najszybciej w pełni formy fizycznej i sprzętowej wrócił do pełnej dyspozycji.

ŻKS Polonia Piła

Udostępnij

Więcej wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.