ŻKS Polonia Piła nie przystąpi do procesu licencyjnego na sezon 2023

Szanowni Kibice.

Z wielkim żalem zarząd Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Piła informuje, że nie będzie ubiegał się o przyznanie licencji na starty w sezonie 2023.

W imieniu zarządu głos w tej sprawie zajął prezes Robert Sikorski, który w rozmowie z Przeglądem Sportowym zdradził więcej szczegółów.

Artukuł dostępny tutaj >> https://przegladsportowy.onet.pl/zuzel/zuzel-polonia-pila-nie-przystapi-do-rozgrywek-2-lz-prezes-robert-sikorski-zdradza/zs4mj38

Powodem podjętej decyzji jest brak pewności na pozyskanie środków, które mogłyby pokryć niezbędny budżet.

Nauczeni doświadczeniem z minionego sezonu podchodziliśmy do składanych deklaracji z dużą rezerwą i o ile ze stuprocentową pewnością mogliśmy się spodziewać, że środki, o których rozmawiał z nami minister Grzegorz Piechowiak zasiliłyby przyszłoroczny budżet, to inne deklaracje, podobnie jak w sezonie tegorocznym mogłyby pozostać jedynie deklaracjami. Konstruując szkielet przyszłorocznego budżetu doszliśmy do wniosku, że niestety ponownie opierałby się na naszych środkach. Stojąc w obliczu nadchodzącego kryzysu, szalejącej inflacji, galopujących cen energii z wielkim żalem doszliśmy do wniosku, że w sytuacji, kiedy nie mamy pewności, że przyszłoroczny budżet będzie miał pokrycie, musimy zrezygnować o ubieganie się o licencję na sezon 2023 – tłumaczy decyzję prezes ŻKS Polonia Piła.

Udostępnij

Więcej wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.